WEBINAR 7.06.2021 r.: Borelioza – jak się wystrzegać, rozpoznać i leczyć?

2021-06-02 12:04
Borelioza - okładka2
Autor: Materiały prasowe

Choć borelioza diagnozowana jest coraz częściej, wciąż wiemy o niej niewiele. Jej objawy potrafią być nieswoiste, przez co pacjenci długo szukają przyczyny swoich dolegliwości. O tym, jak niebezpieczne są choroby odkleszczowe, jak się przed nimi uchronić i co zrobić w przypadku podejrzenia zakażenia porozmawiamy z lek. Joanną Pietroń, internistą z Centrum Medycznego Damiana już w najbliższy poniedziałek 7 czerwca o godzinie 19:00. Zapraszamy do zapisów na webinar.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

Uczestnicy webinaru będą mieli możliwość zakupu książki „Borelioza” w atrakcyjnej promocyjnej cenie. Po zakończeniu webinaru otrzymają kod rabatowy na zakup publikacji w sklepie internetowym 20% taniej.

Rejestracja i udział w webinarze jest bezpłatny.

„Co na pewno wiadomo o boreliozie? To, że przenoszą ją kleszcze. Te pajęczaki z podgromady roztoczy są nosicielami wielu poważnych chorób: bakteryjnych, wirusowych i pasożytniczych. Choć borelioza nie jest najgroźniejszą z nich, występuje najczęściej, a jej leczenie okazuje się niezwykle trudne. Nie zawsze bowiem wiadomo, że doszło do ukąszenia przez kleszcza. A jeśli tak – czy organizm sam poradzi sobie z ewentualnym zakażeniem chorobotwórczymi bakteriami, czy jednak konieczna będzie kuracja antybiotykowa. W dodatku borelioza może się przejawiać na tak różne sposoby, że łatwo pomylić ją z innymi chorobami. A nieleczona – tkwi w organizmie, pomału go wyniszczając” – czytamy na okładce książki ,,Borelioza. Jak się wystrzegać. Jak rozpoznać. Jak leczyć” autorstwa Małgorzaty Radomskiej (Wydawnictwo Harde).

Wszystko, co musisz wiedzieć o boreliozie i chorobach odkleszczowych

Czy wiesz, że kleszcze bytują nie tylko w lesie czy na łące? Można spotkać je również w miejskich parkach, na placach zabaw, a nawet… w przydomowych ogródkach. Możemy nieświadomie przynieść je do domu na obuwiu czy ubraniu.

Właściciele czworonogów, nawet jeśli stosują u swoich pupili ochronę przeciwkleszczową, również nie mogą spać spokojnie – nawet jeśli pajęczak nie wgryzł się w skórę zwierzaka, mógł tracić do mieszkania na jego sierści.

Jak więc uniknąć ukąszenia kleszcza? A właściwie – jak zminimalizować ryzyko? O tym porozmawiamy podczas naszego webinaru z lek. Joanną Pietroń, lekarzem medycyny rodzinnej. Ekspertka ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie w 1999 roku. To także bsolwentka studiów podyplomowych Bioetyki i Prawa Medycznego oraz Studiów relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień na UKSW w Warszawie.

W swej pracy zawodowej szczególne zwraca uwagę na profilaktykę zdrowia oraz holistyczne spojrzenie na pacjenta. Od 2008 roku pracuje w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie.

Podczas rozmowy z ekspertką poruszymy m.in. takie tematy jak:

  • kiedy tak naprawdę rozpoczyna się i kończy sezon na kleszcze,
  • jak uchronić się przed ukąszeniem i jak prawidłowo usunąć kleszcza,
  • co zrobić, gdy jesteśmy świadomi ukąszenia i ewentualnego rozwoju choroby odkleszczowej,
  • jakie objawy powinny skłonić nas do diagnostyki w kierunku chorób odkleszczowych,
  • jak diagnozuje się boreliozę i inne choroby odkleszczowe,
  • leczenie i potencjalne powikłania po zakażeniu.

ZAPISZ SIĘ NA WYDARZENIE

Borelioza - okładka
Autor: Getty Images