Opryszczka
Domowe sposoby na opryszczkę są tanie i zawsze pod ręką. Pomogą złagodzić ból, świąd i uczucie pieczenia, choć nie dają gwarancji wyleczenia. Czy istnieje sposób na opryszczkę w 1 dzień? Sprawdź, jakie są domowe sposoby na opryszczkę.
Opryszczka narządów płciowych (opryszczka genitalna) jest bardzo bolesna. Pierwsze objawy opryszczki narządów płciowych to uczucie mrowienia, swędzenia w okolicach narządów płciowych, czasami bóle nóg, pośladków, a także bolesne, pękające po kilku dniach pęcherzyki, z których tworzą się równie bolesne owrzodzenia skóry. Sprawdź, jak wygląda leczenie opryszczki narządów płciowych.
Opryszczka wargowa nie tylko szpeci. Towarzyszą jej swędząca wysypka i ból w okolicach ust, które są pierwszymi objawami opryszczki wargowej, wywołanej przez wirusa HSV1. Można się nią zarazić, choć atakuje zwykle osłabiony organizm. Sama opryszczka nie jest groźna, ale wywołane nią powikłania - już tak, dlatego opryszczkę trzeba leczyć i zapobiegać jej nawrotom.
Opryszczkowe zapalenie mózgu wywołuje ten sam wirus Herpes simplex, który odpowiada za pojawienie się zimna na wargach czy genitaliach. Opryszczkowe zapalenie mózgu charakteryzuje się wysoką śmiertelnością, a u pacjentów, którzy przeżyli, obserwuje się trwałe następstwa neurologiczne. Sprawdź, jakie są objawy opryszczkowego zapalenia mózgu i jak się je leczy. Kiedy opryszczka może zakończyć się zapaleniem mózgu?
Opryszczka potrafi uprzykrzać życie, powoduje dyskomfort i szpeci. Dlatego warto pozbyć się jej jak najszybciej, najlepiej domowymi sposobami, a ponoć jednym z nich jest soda oczyszczona. Czy zastosowanie sody pomaga w walce z uporczywym zimnem?
Nawracająca opryszczka może naprawdę uprzykrzyć życie. Opryszczka na ustach to nie jednorazowy problem, który może zniknąć po kilku dniach. Raz nabyty wirus HSV pozostaje już z nami na zawsze, powodując kolejne wyrzuty wirusa w momencie osłabienia organizmu. Na szczęście ilość pojawiających się opryszczek można zminimalizować. Dowiedz się, jak to zrobić.
Infekcja intymna daje charakterystyczne objawy - to między innymi świąd, pieczenie okolic intymnych, upławy, ból przy stosunku. To może być chlamydioza, grzybica, rzęsistkowica, waginoza czy opryszczka narządów płciowych. Wystarczy spadek formy, by wykorzystały to mikroby wywołujące intymne zakażenia. Jakie są najczęstsze infekcje intymne i jak sobie z nimi poradzić?
Acyklowir jest lekiem przeciwwirusowym stosowanym zarówno wewnętrznie w formie np. tabletek, jak i zewnętrznie w postaci maści. Najpowszechniejszym wskazaniem do przyjmowania tej substancji jest infekcja wirusa opryszczki oraz ospa wietrzna. Lek wykorzystywany jest również w leczeniu innych chorób wywoływanych przez wirusy. Jak działa acyklowir? Jakie są wskazania do stosowania acyklowiru? Kiedy nie należy przyjmować acyklowiru?
Opryszczka to efekt zarażenia wirusem herpes simplex. Wywołuje on nie tylko popularną opryszczkę wargową czyli tzw. zimno czy skwarkę na na ustach (HSV 1), ale też opryszczkę narządów płciowych - wysyp bolesnych pęcherzyków na genitaliach (HSV 2). Opryszczka może też wywołać poważniejsze zmiany w organizmie. Czym są zakażenia opryszczkowe wywołane przez wirusa HSV? Czy jest skuteczne leczenie opryszczki?
Wirus opryszczki zwykłej (HSV - herpes simplex virus lub HHV - human herpesvirus) występuje powszechnie, a zarażone osoby często nie zdają sobie sprawy z jego obecności w swoim organizmie. Jakie są drogi przenoszenia wirusa i kiedy może dojść do zakażenia HSV? Czy choroby przez niego wywoływane są groźne?
Zmiany na ustach to nie tylko krostki, grudki, pęcherzyki, pęknięcia, ale też wszelkiego rodzaju plamki i przebarwienia. Czasem zmiany na ustach to jedynie problem estetyczny, któremu łatwo przeciwdziałać, ale zdarza się również, że mogą one wskazywać na poważniejszą chorobę. Poznaj najczęstsze przyczyny zmian na ustach i zobacz, jak je leczyć.
Opryszczka jamy ustnej, czyli opryszczkowe zapalenie jamy ustnej, dziąseł i gardła, to choroba, którą najczęściej rozpoznaje się u dzieci między pierwszym a piątym rokiem życia. Opryszczka jamy ustnej jest bardzo groźne dla dzieci, gdyż może dać powikłania. Jakie są przyczyny i objawy opryszczki jamy ustnej? Na czym polega leczenie?
Więcej z działu Zdrowie
Materiał partnerski
Redakcja poleca