Zdrowie

Ciśnienie krwi jest jednym z parametrów, które są niezwykle ważne dla oceny ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności kondycji układu sercowo-naczyniowego. Regularny pomiar ciśnienia może być wykonywany samodzielnie i jest najlepszym sposobem na wczesne wykrycie objawów wielu chorób, takich jak zawał serca, miażdżyca lub niewydolność nerek. Jakie są normy ciśnienia krwi? Czy istnieją proste sposoby naturalnego obniżania ciśnienia?
Chorujesz na cukrzycę? Publikujemy listę 12 badań, które regularnie powinien wykonywać każdy cukrzyk. Dzięki tym badaniom można monitorować przebieg cukrzycy i zapobiec jej rozwojowi, a co za tym idzie - groźnym powikłaniom. Sprawdź, jakie badania powinni wykonać dorośli diabetycy, a jakie dzieci i młodzież zmagająca się z tą chorobą.
Zapalenie płuc u dziecka ma zwykle znacznie cięższy przebieg niż u dorosłych, ponieważ rozwija się bardzo szybko. Wszystko przez niewykształcony układ odpornościowy dziecka. Sprawdź, jakie są pierwsze objawy zapalenia płuc u dziecka. Jak rozpoznać, że dziecko ma zapalenie płuc?
Aktualne dane na temat szerzenia się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie i statystyki potwierdzonych przypadków zakażeń i zgonów w Polsce i na świecie. Sprawdź bieżące statystyki zachorowań na COVID-19.
Zespoły padaczkowe to tak naprawdę różne odmiany padaczki, a pomiędzy poszczególnymi z nich występują nierzadko znaczące odmienności. Dotyczą one m.in. momentu, w którym dochodzi do zachorowania, ale i charakteru pojawiających się w danym zespole padaczkowym napadów oraz towarzyszących im innych dolegliwości. Zaznaczenia wymaga również to, że określenie, na jaki zespół padaczkowy cierpi dany pacjent, potrzebne jest do ustalenia jego rokowań, ale i do zaplanowania właściwego dla niego leczenia padaczki.
Złamanie kości ogonowej jest wyjątkowo nieprzyjemne. Kość ogonowa, nazywana także kością guziczną znajduje się na końcu kręgosłupa. Gdy ulegnie pęknięciu lub złamaniu nie może być unieruchomiona w gipsie. Pozostaje tylko czekać aż się zrośnie. Zanim to jednak nastąpi dolegliwości bólowe można łagodzić przyjmując leki przeciwbólowe lub stosując maści o tych samych właściwościach.
Rak migdałka podniebiennego to najczęstszy nowotwór złośliwy gardła i jamy ustnej i stanowi aż 46% wszystkich nowotworów występujących w okolicy jamy ustnej. Jakie są przyczyny i objawy raka migdałka i jak przebiega leczenie?
Ból brzucha, kolka, wzdęcia, zgaga, zaparcia to sygnały kłopotów z trawieniem. By się od nich uwolnić, trzeba wiedzieć, że układ pokarmowy to precyzyjny mechanizm złożony ze ściśle ze sobą współpracujących organów. Gdy któryś z nich szwankuje, pojawiają się dolegliwości. Co robić, by każda z jego części działała bez zakłóceń i nie mieć problemów z trawieniem?

Materiał partnerski

Miażdżyca tętnic obwodowych (choroba tętnic obwodowych) to odkładanie się blaszek miażdżycowych w tętnicach innych niż wieńcowe. Jest to więc grupa chorób o wspólnej przyczynie, ale różnorodnych objawach i umiejscowieniu. Choroba tętnic obwodowych dotyczyć może nawet 15% populacji. Jakie są przyczyzny i objawy tego typu miażdżycy? Jak przebiega leczenie?
Jakie są objawy raka przed śmiercią? Jak umiera się na raka? Jak rozpoznać, że choremu zostało tylko kilka godzin życia? Nie ma jednego schematu, każdy umiera trochę inaczej. Pojawienie się niektórych objawów uzależnione jest również od rodzaju nowotworu. Są jednak pewne znaki, które pozwalają nam ocenić, że choremu nie zostało dużo czasu. Pierwsze sygnały, że to naprawdę już niedługo, można zaobserwować od 48 do 72 godzin przed śmiercią. Jakie są objawy raka przed śmiercią?
Gorączka Q to potencjalnie śmiertelna odzwierzęca choroba zakaźna. Gorączka Q może doprowadzić do zapalenia mięśnia sercowego, zapalenia mózgu czy zapalenia wątroby. Głównym źródłem zakażenia dla człowieka są zwierzęta  hodowlane – krowy, owce, kozy – oraz psy i koty. Jakie są przyczyny i objawy gorączki Q? Na czym polega leczenie?

Dowiedz się jakie są przyczyny chorób, objawy, leczenie. Zdrowie, choroby i leczenie, badania profilaktyczne, zdrowie i uroda, porady zdrowotne, jak dbać o zdrowie, jak dbać o kondycję, diety, odchudzanie, zdrowy tryb życia. Choroby sezonowe, grypa, przeziębienie, domowa apteczka, nowotwory i leczenie nowotworów. Rzetelna wiedza na temat chorób, leczenia i profilaktyki: alergia, cukrzyca, choroby zębów, kręgosłup, ćwiczenia na kręgosłup, kości, stawy, urazy kończyn, wypadki, choroby skóry, choroby oczu, wzrok, rehabilitacja, przyczyny i leczenie bólu, anatomia człowieka, układ oddechowy, układ pokarmowy, układ krwionośny, układ nerwowy, układ moczowy, medycyna niekonwencjonalna. Zdrowie, choroby leczenie, choroby przyczyny, choroby objawy.