Seks

Impotent to mężczyzna, który przez dłuższy czas ma problemy z erekcją. Impotencja najczęściej dotyczy dojrzałych panów, jak jednak wynika z badań, problemy ze wzwodem mają coraz młodsi mężczyźni. Sprawdź, jak rozpoznać, czy mężczyzna jest impotentem i jak można mu pomóc.
Orgazm kobiecy - jak wygląda? Daje charakterystyczne objawy, po których można poznać, że kobieta właśnie osiągnęła szczyt rozkoszy. Należą do nich m.in. przyspieszony puls, oddech, rumieńce, skurcze pochwy. Orgazm kobiecy tradycyjnie dzieli się na pochwowy i łechtaczkowy, choć ostatnie badania naukowe dowodzą, że tak naprawdę wszystkie orgazmy swoje źródła mają w stymulacji łechtaczki. Sprawdź, jak rozpoznać, kiedy kobieta przeżywa orgazm.
Kolor spermy może oznaczać wiele rzeczy - niestety także chorób. Zazwyczaj sperma jest biała lub biało-szara. To prawidłowy kolor nasienia - sperma przeźroczysta, brązowa lub zielona może sygnalizować schorzenia, z którymi warto udać się do lekarza. Co mówi o naszym zdrowiu kolor spermy?
Inteligencja seksualna, czyli SQ, to cecha, która określa nasz poziom satysfakcji z życia seksualnego. Wbrew pozorom, nie zależy ona od liczby posiadanych partnerów seksualnych czy znajomości najbardziej wyszukanych pozycji z Kamasutry. SQ to przede wszystkim świadomość tego, co sprawia nam przyjemność w łóżku, przy jednoczesnym rozumieniu potrzeb drugiej osoby. W jaki sposób zmierzyć swoją inteligencję seksualną i jak się jej nauczyć?
Jesteś ciekawa czy twój partner nie odbiega od statystycznej czołówki pod względem długości przyrodzenia? Oto kilka faktów o męskim przyrodzeniu, które powinna znać każda inteligentna kochanka.
PUNKT G to mocno unerwione miejsce na przedniej ścianie pochwy, którego stymulacja w trakcie seksu daje kobiecie orgazm. Ale czy każda kobieta ma punkt G? Naukowcy się o to spierają. Niedawno pojawiła się informacja, że słynny punkt G, owiane tajemnicą i obrosłe legendą miejsce najwyższej kobiecej przyjemności, nie istnieje.
Zaburzenia seksualne na tle nerwicowym dotykają wielu kobiet, chociaż rzadko która się do nich przyznaje. Najczęstsze z zaburzeń seksualnych kobiet to anorgazmia, dyspareunia, pochwica, hypolibidemia i hiperlibidemia. Jakie są przyczyny braku orgazmu, bolesnego współżycia czy niechęci do seksu i jak się to leczy?
Anorgazmia to niemożność osiągnięcia orgazmu mimo przeżywanego przez kobietę podniecenia seksualnego. Winny temu bywa np. niedobór testosteronu i estrogenów oraz nadmiar progesteronu. Sprawdź, co powoduje anorgazmię oraz do czego może doprowadzić.
Pochwica to dysfunkcja seksualna, która niemożliwa współżycie. Kobieta zmagająca się z pochwicą przed próbą podjęcia kontaktu seksualnego czuje bardzo bolesny, niezależny od jej woli skurcz mięśni pochwy, który zamyka jej otwór. Jakie są przyczyny i objawy pochwicy? Na czym polega leczenie?
Seks w ciąży nie jest zakazany. Zwykle. Ale są okoliczności, dolegliwości i pozycje, które nie są zalecane, a czasem wręcz zmuszają do rezygnacji z seksu.
Nazwa 600+ kojarzy się z politycznym programem 500+, ale wymyślili ją nie posłowie czy senatorowie, a seksuolodzy. Nie kryje się więc za nią żadna obietnica finansowa. Co najwyżej obietnica nowych przyjemności.
Gra wstępna to ważny element udanego współżycia seksualnego. Seksuolodzy znają wiele skutecznych metod, które zwiększają szanse na udany stosunek i satysfakcję obojga partnerów. Jedna z tych zasad wydaje się oczywista i banalnie prosta, ale niewiele osób o niej pamięta. Dlatego popularny specjalista w rozmowie z „Poradnikiem Zdrowie” przypomina właśnie o niej.