Seks w sylwestra - czy pierwszy raz w sylwestra to dobry pomysł?

2020-12-29 17:32
Seks w sylwestra - czy pierwszy raz w sylwestra to dobry pomysł?
Autor: Photos.com Pierwszy raz w sylwestra może być jednym z pomysłów na przywitanie Nowego Roku z ukochaną osobą. I chociaż seks po raz pierwszy większość chciałaby uprawiać spontanicznie, to warto zawczasu się choć trochę przygotować. Sylwestrowa zabawa w wielu sytuacjach sprzyja przypadkowym stosunkom seksualnym, dlatego szczególnie tej nocy trzeba pamiętać o ostrożności i zachowaniu trzeźwości umysłu, żeby pierwszy seks nie skończył się na strachu i wyrzutach sumienia.

Pierwszy raz w sylwestra może być jednym z pomysłów na przywitanie Nowego Roku z ukochaną osobą. I chociaż seks po raz pierwszy większość chciałaby uprawiać spontanicznie, to warto zawczasu się choć trochę przygotować. Sylwestrowa zabawa w wielu sytuacjach sprzyja przypadkowym stosunkom seksualnym, dlatego szczególnie tej nocy trzeba pamiętać o ostrożności i zachowaniu trzeźwości umysłu, żeby pierwszy seks nie skończył się na strachu i wyrzutach sumienia.

Pierwszy raz w sylwestra - czy to dobry moment na rozpoczęcie współżycia? Dla każdego jest inny najlepszy czas na pierwszy raz. Badania prowadzone w wielu krajach, także w Polsce, pokazują jednak dobitnie: jeśli chodzi o seks to lepiej później niż za wcześnie. Co to znaczy za wcześnie? Seks przed przed 15 rokiem życia, mimo dojrzałości biologicznej, przynosi najwięcej niekorzystnych i nieprzyjemnych konsekwencji. Seks 16-17-latków też zwiększa ryzyko późniejszych życiowych perturbacji, np. depresji i nieumiejętności zbudowania związku. Według badań najlepiej wypadają ci, którzy zaczynają współżycie seksualne ok. 20-21 roku życia.

Spis treści

  1. Pierwszy raz w sylwestra - czy warto rozpocząć współżycie w sylwestra?
  2. Pierwszy raz w sylwestra - rozpoczęcie współżycia a choroby weneryczne

Pierwszy raz w sylwestra - czy warto rozpocząć współżycie w sylwestra?

Najprościej można na to pytanie odpowiedzieć: tak, ale tylko wtedy, kiedy wiemy co robimy. Dziewczyny i chłopcy, zanim rzucą się sobie w ramiona, powinni wiedzieć jak działają ich ciała, kiedy są płodni, jak się zachodzi w ciążę, jakie są symptomy ciąży, jakie metody antykoncepcji stosować, by nie zajść w ciążę.

Żeby potem, jak opadnie podniecenie nie zadawać pytań: "Usiadłam gołą cipką na jego majtkach. Czy jestem w ciąży"? Jeśli po współżyciu pojawia się paniczny lęk przed ciążą to najlepszy dowód, że było za wcześnie na seks: nie ten czas, nie ta osoba. Warto także zdawać sobie sprawę z emocjonalnego podłoża seksu.

Sylwestrowe szaleństwa sprzyjają jednorazowym stosunkom. Jeśli pierwszy raz będzie z kimś przygodnym, kto budzi tylko podniecenie, a w gruncie rzeczy nic nas nie obchodzi - to źle rokuje dla następnych związków. Nowe doświadczenia zapisują się w mózgu w postaci połączeń nerwowych i taki oderwany od uczuć seks, może nas źle zaprogramować.

Wieloletnie naukowe badania pokoleń rewolucji seksualnej pokazują wyraźnie, że zbyt wczesna i pochopna inicjacja seksualna wiąże się później często z nieudanym życiem rodzinnym (nieumiejętność zbudowania trwałego związku), niezadowoleniem z życia i skłonnością do depresji, a nawet prób samobójczych.

Pierwszy raz w sylwestra - rozpoczęcie współżycia a choroby weneryczne

Wczesne zaczynanie współżycia seksualnego - między 13 (czasem mniej) a 19 rokiem życia wystawia na większe niebezpieczeństwo rozmaitych schorzeń narządów płciowych.

Ponad jedna trzecia osób przeżywających wczesną inicjację seksualną zaraża się chorobami przenoszonymi drogą płciową:

Zależność jest prosta: osoby wcześnie rozpoczynające współżycie mają więcej partnerów seksualnych. Im więcej partnerów, tym większa szansa na seksualną wartość dodaną w postaci wirusów i bakterii.

A już podczas jednego przypadkowego seksu bez zabezpieczenia można dostać cały pakiet mikrobów. Konsekwencje zdrowotne są przykre: nieprzyjemne objawy (upławy, ból, pieczenie, swędzenie, krwawienia), infekcje, konieczność nieustannego przesiadywania na fotelu u ginekologa i stosowania rozmaitych leków, a potem trudności z zajściem w ciążę oraz większe ryzyko nowotworów narządu rodnego. To po stronie dziewcząt.

Chłopcy też mogą czuć dyskomfort - pieczenie przy oddawaniu moczu, swędzenie, pojawianie się dziwnych wyprysków i narośli na członku - co wiąże się z koniecznością odwiedzania wenerologa czy urologa i poddawania męskich klejnotów lekarskim oględzinom. Częste zakażenia również nie pozostają bez wpływu na męską płodność.

Czytaj też:

Antykoncepcja: mechaniczne metody antykoncepcji

qz-Yo6B-xcwi-vHWu