Patologia ciąży

Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne można zastosować u kobiet z zagrażającym porodem przedwczesnym?
Pobyt na oddziale patologii ciąży może być trudny do zniesienia. Trafiają tam ciężarne, u których ciąża przebiega nieprawidłowo. Pobyt na patologii ciąży wiąże się z niewygodą, nudą, czasem bólem, a przede wszystkim z lękiem o dziecko. Jak przetrwać ten bardzo trudny, ale konieczny dla mamy i dziecka czas?
Kobiety, które urodziły więcej niż jedno dziecko zgodnie twierdzą, że każda ciąża jest inna. Jeśli w pierwszej ciąży czułaś się fantastycznie i poród odbył się siłami natury, nie znaczy to, że druga przebiegnie równie bezproblemowo. Historia Alicji, która od początku planowała drugą ciążę, nie jest osamotniona.
Obecnie aż 20 proc. kobiet w ciąży otrzymuje zalecenie krótszego lub dłuższego leżenia w łóżku. Większość z nich przynajmniej jakiś czas spędza w szpitalu.  Pobyt na oddziale patologii ciąży może być trudny.  Wiąże się z niewygodą, nudą, często bólem, a przede wszystkim lękiem o dziecko. Jak przetrwać na patologii ciąży?
Marlena wraz z mężem planowali trójkę dzieci. Pierwsza ciąża przebiegała bardzo dobrze, ale poród odbył się w siódmym miesiącu i mała spędziła pierwsze tygodnie życia w inkubatorze. Z drugim dzieckiem od początku nie było łatwo. Marlena miała kłopoty z zajściem w ciążę, potem z jej utrzymaniem. W efekcie dziecko zjawiło się na świecie dwa miesiące przed planowanym terminem porodu.