Alergie

Czy wiesz, że w pomieszczeniach spędzamy średnio od 70 do nawet 90% czasu w ciągu dnia. Dom, praca, szkoła, samochód, komunikacja miejska - nasza codzienność skazana jest na zamknięte przestrzenie. Wszystkie te miejsca pełne są kurzu, włosów, sierści zwierząt, resztek jedzenia oraz mnóstwa innych cząsteczek gromadzących się ciągle wokół nas. Życie z nimi jest nieuniknione, ale mamy wpływ na ustalenie reguł tej koegzystencji. Zasada jest prosta - im mniej zanieczyszczeń tym lepiej. Odczarujemy dla was niezbyt lubiany obowiązek odkurzania i sprawimy, że codziennie dbanie o porządek stanie się przyjemnością. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

Materiał sponsorowany

Testy alergiczne z krwi polegają na ocenie poziomu przeciwciał odpowiadających za reakcje alergiczną w próbce pobranej od pacjenta. Cała procedura nie wymaga kontaktu skóry z alergenem. Jest to istotne w przypadku osób u których testy skórne są niewskazane ze względu na ryzyko reakcji anafilaktycznej. Dużą zaletą diagnostycznych badań alergicznych z krwi jest również brak konieczności odstawiania leków przeciwalergicznych. Na czym polegają testy alergiczne z krwi? O czym świadczą wyniki badania?
Alergiczne zapalenie spojówek to jedna z częściej występujących alergicznych chorób oczu. Może pojawiać się sporadycznie lub mieć charakter przewlekły. Objawy takie jak świąd oczu, pieczenie i zaczerwienienie spojówek oraz łzy płynące bez powodu powinny skłonić pacjenta do konsultacji z lekarzem. Jakie są przyczyny i jak przebiega leczenie alergicznego zapalenia spojówek?
Alergiczny nieżyt nosa ma wiele określeń - przypadłość ta jest znana jako katar sienny, katar alergiczny, sezonowy nieżyt nosa, zapalenie błony śluzowej nosa, pyłkowica, gorączka sienna oraz alergia pyłkowa. Poznaj przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia alergicznego nieżytu nosa. Jak skutecznie wyleczyć katar sienny?
Objawy alergii mogą być bardzo różne i zależą od rodzaju alergenu oraz jego stężenia. Do objawów alergii zalicza się więc zarówno katar i łzawienie oczu, jak i biegunki, obrzęk Quinckego czy wstrząs anafilaktyczny. Jakie są najczęstsze objawy alergii? Jakie objawy dają poszczególne alergie? Jakie są miejscowe objawy alergii, a które objawy zalicza się do ogólnoustrojowych objawów alergii?
Uczulenie na słońce (alergia na słońce) to schorzenie, na które każdego lata skarży się wiele osób. Do jej rozwoju mogą się przyczynić nie tylko same promienie słoneczne, lecz także niektóre substancje, które wzmagają szkodliwe działanie słońca. Jakie są przyczyny i objawy uczulenia na słońce. Na czym polega leczenie tego typu alergii słonecznej?
Skuteczne leki na alergię znajdziesz w każdej aptece. Alergicy mają do wyboru aerozole do nosa, krople do oczu, maści, tabletki. Wiele z nich dostępnych jest tylko z przepisu lekarza, jednak te najważniejsze można kupić też bez recepty. Zanim któryś wybierzesz, musisz wiedzieć, że różnią się składem i działaniem.
Alergia to nieprawidłowa reakcja organizmu na działanie pewnych czynników lub substancji. Pierwsze objawy alergii mogą pojawić się u niemowląt, ale zdarza się, że alergia ujawnia się po 30. czy nawet 40. roku życia. Już co czwarty Polak cierpi na alergię. Prowadzone na świecie obserwacje dowodzą, że co 10 lat liczba alergików się podwaja. Coraz dłuższa jest też lista alergenów, czyli substancji, które mogą nas uczulać. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są przyczyny alergii i jak się ją leczy?
Dieta w Atopowym Zapaleniu Skóry (AZS) może okazać się czynnikiem, który znacząco wpływa na przebieg i stopień nasilenia tego schorzenia. Alergie pokarmowe i stan jelit mają duży wpływ na występowanie AZS. Dlatego osobom, które zmagają się z tą jednostką chorobową, zaleca się stosowanie właściwej diety, która może złagodzić dokuczliwe objawy Atopowego Zapalenia Skóry.
Rozpoczęcie procesu kwitnienia roślin dla alergików oznacza początek wielomiesięcznego sezonu pylenia, który potrwa aż do jesieni. A przecież alergicy mają już za sobą niezwykle trudną zimę, podczas której wielu z nich odczuwało nasilone objawy choroby. Jak najlepiej przygotować się na boje z alergią?

Materiał partnerski

Reakcja alergiczna to odpowiedź układu odpornościowego człowieka na kontakt z alergenem. Objawy reakcji alergicznej najczęściej pojawiają się na skórze i błonach śluzowych, w przewodzie pokarmowym oraz w drogach oddechowych. Dowiedz się, jakie czynniki mogą wywołać reakcje alergiczne oraz na czym polega ich diagnostyka i leczenie. Jak powstają reakcje alergiczne? Jakie są ich rodzaje?
Atopia nie jest chorobą, lecz dziedziczoną, uwarunkowaną genetycznie predyspozycją do rozwoju chorób alergicznych. U osób z atopią większe jest ryzyko zachorowania na takie choroby atopowe jak atopowe zapalenie skóry czyli AZS, astma oskrzelowa, alergiczny nieżyt spojówek, alergiczny nieżyt nosa czyli katar sienny, a także pokrzywka. Jakie są przyczyny i rodzaje atopii? Jak rozpoznać atopię i jak ją leczyć?