Kardiologia

Jeśli odczuwasz, że brak Ci energii fizycznej oraz psychicznej, łatwo się męczysz i czujesz się starszy, niż jesteś w rzeczywistości - możesz mieć problemy z przepływem krwi. Tlenek azotu ma ogromne znaczenie dla układu krążenia, dlatego jeśli masz go za mało Twój organizm może nie funkcjonować prawidłowo.
Pęknięcie wolnej ściany serca należy do mechanicznych powikłań zawału. Jest stanem ekstremalnie niebezpiecznym dla życia pacjenta.  Na szczęście, obecnie dochodzi do niego stosunkowo rzadko. Spadek częstości występowania pęknięcia ściany serca wiąże się przede wszystkim ze znacznym rozwojem inwazyjnego leczenia zawałów i nadzoru kardiologicznego. Jakie są przyczyny pęknięcia wolnej ściany? Czy można je przewidzieć? Jak się manifestuje? Jak jest leczenie?
Sinica, czyli nieodpowiednie nasycenie krwi tlenem, to stan, którego główne objawy to zmiana zabarwienia skóry, paznokci i błon śluzowych, które z jasno różowych przybierają barwę siną. Sprawdź, jakie mogą być przyczyny wystąpienia sinicy i na czym polega leczenie.
Czerwienica (nadkrwistość) prawdziwa to choroba krwi, w przebiegu której dochodzi do nadmiaru krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi. Czerwienica (nadkrwistość) prawdziwa jest bardzo groźna, ponieważ może się przekształcić w ostrą białaczkę szpikową. Jakie są przyczyny i objawy czerwienicy prawdziwej? Na czym polega leczenie?
Powiększenie (przerost) lewej komory jest odpowiedzią mięśnia sercowego na jego uszkodzenie lub wymuszoną nadmierną pracę i może wynikać z wielu chorób serca, ale także tarczycy, czy chorób reumatologicznych. Warto dowiedzieć się, jakie są przyczyny powiększenia lewej komory serca, która z nich jest najczęstsza oraz czy takie rozpoznanie zawsze jest powodem do niepokoju.
Tętniak pozawałowy serca to nieprawidłowe uwypuklenie ściany serca powstałe w obszarze zawału.  Do jego powstania tego powikłania dochodzi średnio u 3-15% pacjentów, którzy przebyli zawał. Jak powstaje tętniak pozawałowy serca? Jak się objawia? Jak wygląda diagnostyka? Jakie jest postępowanie?
Co robić, gdy po dniu pracy nogi są opuchnięte, ciężkie i obolałe? Jak przywrócić im dobrą formę? Mamy niezawodne sposoby na ciężkie nogi. Dzięki nim pozbędziesz się bólu nóg i zapobiegniesz żylakom.
Chociaż cholesterol jest człowiekowi niezbędny, jego nadmiar bardzo szkodzi zdrowiu. Czy można obniżyć cholesterol bez leków? Co trzeba zrobić, by utrzymać go w ryzach? Podstawą jest dieta i ruch. Dopiero jeśli to nie pomoże w zbijaniu cholesterolu, sięga się po leki. Podwyższony cholesterol - jak go obniżyć?
Nadciśnienie złośliwe to najcięższa i najgroźniejsza postać nadciśnienia tętniczego. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w szybkim tempie doprowadza do niewydolności wielu narządów (w tym serca i mózgu), co jest stanem zagrożenia życia. Osoby nieleczone mogą umrzeć nawet w ciągu kilku dni od pojawienia się objawów złośliwego nadciśnienia tętniczego. Jakie są przyczyny i objawy nadciśnienia złośliwego? Na czym polega jego leczenie?
Niewydolność krążenia najczęściej jest wynikiem nieprawidłowej pracy serca. Jego dysfunkcja może doprowadzić do niedokrwienia narządów, a dalej do ich niewydolności, lub do obrzęku płuc, co jest stanem zagrożenia życia. Jakie są przyczyny i objawy niewydolności krążenia? Jak przebiega leczenie?
Naczyniak jamisty to łagodny nowotwór wywodzący się z naczyń krwionośnych lub limfatycznych. Brak typowych cech złośliwości nie wyklucza jednak problemów zdrowotnych, które mogę wynikać z jego niekorzystnej lokalizacji. Czym dokładnie są naczyniaki jamiste i jakie dają objawy? Jak przebiega leczenie?
Arytmia nadkomorowa to nie jedno, a wiele zaburzeń rytmu serca. Część z nich może być groźna i wymaga podjęcia natychmiastowego leczenia, inne z kolei nie wpływają negatywnie na stan zdrowia i pojawiają się w wielu sytuacjach życia codziennego. Warto dowiedzieć się, które grupy zaburzeń rytmu klasyfikuje się w tej grupie, jakie są ich objawy i metody leczenia.

Kardiologia – nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, leczenie miażdżycy, zawał serca, zaburzenia rytmu serca, arytmia serca, cholesterol, żylaki kończyn dolnych, hemoroidy, choroby serca, choroby układu krążenia, wady serca, niewydolność krążenia. Dowiedz się jak wzmocnić serce, jak obniżyć cholesterol – sposoby na wysoki cholesterol, jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca, jak żyć po zawale serca. Poznaj przyczyny powstawania żylaków, metody leczenia żylaków, skleroterapia, zobacz jak uniknąć żylaków. Niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze objawy, leczenie nadciśnienia, dieta przy nadciśnieniu. Sprawdź jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi, jak często mierzyć ciśnienie. Zadbaj o serce.