Laryngologia

Ostatnio po koncercie zaczęło boleć mnie jedno ucho, ale tylko jedno. Podejrzewam, że było ono bardziej narażone na hałas, ponieważ siedziałam przy ścianie. Jak długo po koncercie utrzymujący się ból ucha powinien mnie zaniepokoić i wymaga konsultacji? Jak zabezpieczać się przed hałasem na imprezach muzycznych?
Mam problemy z gardłem - drapanie podniebienia i przy migdałkach podniebiennych oraz wysuszenie śluzówki. Przy każdej wizycie lekarze mówią, że to po prostu przeziębienie i wystarczą antybiotyki i leki przeciwzapalne, twierdzą że może to być alergia. Wymazy z gardła są w porządku.
Słyszałam, że po zabiegu okrawania migdałków zalecane jest jedzenie lodów. Czy to prawda? W jakim celu się to robi, jeśli tak jest?
Od paru lat na migdałkach tworzą się żółte, czasem pomarańczowe grudki, o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Co to jest? I czy można to jakoś leczyć?
Mojej mamie bardzo "huczy" w głowie i zaczyna już przez to coraz gorzej słyszeć. Lekarz pierwszego kontaktu polecił zrobienie badań na cholesterol, wyszedł jej ponad normę i bierze leki, które miały zniwelować te szumy. Na razie nic nie pomaga. Laryngolog, gdy mu o tym powiedziała, zapytał czy ma skrzywiony kręgosłup. Stwierdził, że to kręgosłup uciska i dał lekarstwa, które przynajmniej w połowie wyeliminowały owe szumy. Od tego momentu, już przez ponad miesiąc, laryngolog nie jest dostępny. Mieszkamy w małym miasteczku, tu niestety tej specjalności lekarz jest tylko jeden. Mama (56 lat) nie chce iść do swojego internisty, bo nie ma do niego zaufania, ja zresztą też.
Czy można jeść lody przy przeziębieniu? Czy to tylko mit, że nie można pić i jeść niczego zimnego, gdy boli gardło i mamy kaszel?
W lewym uchu bardzo często słyszę bicie serca. Od jakiegoś czasu towarzyszy mi również bardzo wysoki ton, który również jest bardzo dokuczliwy, szczególnie w nocy, gdy jest cicho. Głowa mnie nie boli. Jaka może być tego przyczyna i gdzie powinnam się zwrócić o pomoc?
Skąd się bierze żółty nalot na migdałkach i jak się go pozbyć?
Niewinne z pozoru chrapanie może powodować stałe zmęczenie, uczucie niewyspania nawet po kilkugodzinnym spoczynku czy drzemce w ciągu dnia. Choć często z chrapania żartujemy, nie wolno lekceważyć tej dolegliwości, szczególnie w przypadku towarzyszących jej ryzykownych dla zdrowia bezdechów. Jak z nią walczyć? Oto proste sposoby na chrapanie.
Na początku jest tylko katar. Później pojawiają się trudności przy oddychaniu i ból głowy, który nasila się niemal przy każdym ruchu. Tak objawia się zapalenie zatok. Ale zapalenie zatok zapaleniu zatok nierówne. Jakie są różnice między ostrym, podostrym a przewlekłym zapaleniem zatok?
Zapalenie zatok rozwija się po wtargnięciu do zatok drobnoustrojów chorobotwórczych, jako konsekwencja ostrego nieżytu nosa,  chorób zakaźnych, ziarniniaków zębów (guz tkanki ziarninowej). Ból głowy w okolicy czoła, podwyższona temperatura, ropna wydzielina z nosa zwiastują ostry stan zapalenia zatok.
Mam 19 lat, i bardzo często jestem chora - grypa, angina, zapalenie krtani i to niezależnie od pory roku. Lekarz powiedział mi, że mam przyjmować leki bez recepty na zwiększenie odporności. Ale one mi nie pomagają, dalej często choruje.. Czy to może być coś poważnego?