Cukrzyca

Jestem mamą 6-letniej Ani, chorej od ok. 1,5 roku na cukrzycę insulinozależną. Chciałabym się dowiedzieć, czy insuliny długodziałające naprawdę są bardzo skuteczne w porównaniu do innych insulin? Czy podaje się je raz dziennie, czy same dają jeszcze lepsze rezultaty związane z niskimi poziomami glukozy oraz HbA1c we krwi oraz czy zmniejszają ryzyko wystąpienia powikłań związanych z cukrzycą?
Mam pytanie, jestem w 18 tyg. ciąży i jest u mnie podejrzenie cukrzycy ciążowej. Badania robiłam w 14 tyg. ciąży. Czy to nie jest trochę za wcześnie na takie badanie tym bardziej, że nikt u mnie w rodzinie nie miał cukrzycy. Po wypiciu 75 g glukozy miałam wyniki po godz. 189, natomiast po następnej godzinie miałam 153. Czy to są aż tak bardzo duże wyniki, żeby tak wcześnie stwierdzić cukrzycę ciążową? Słyszałam, że cukrzyca ciążowa zaczyna od stężenia 200 mg cukru we krwi?
Obecnie jestem w 33 tyg. ciąży, a cukrzycę wykryto w 28 tyg. Mam duże obawy o zdrowie mojego synka, ponieważ do przedwczoraj miałam cukry w normie (jestem na diecie 23 ww), natomiast od wczoraj cukry szaleją (powyżej 160). Wizytę mam dopiero jutro, ale martwię się czy 8 złych wyników może uszkodzić dzidziusia? Proszę o pomoc.
Moja mama od 4 miesięcy leczy się na cukrzycę. Przez pierwsze 2 m-ce była na insulinie, teraz przeszła na tabletki. W krótkim czasie schudła ok. 10 kg. Teraz przy wzroście 172 cm waży tylko 52 kg. Czy normalne jest, że biorąc insulinę nadal chudła? Przestrzega diety, ale je dość dużo. Co powinna jeść osoba chora na cukrzycę, aby przytyć? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Mam 16 lat, ważę 42 kg i mam 174 cm wzrostu. Koniecznie chcę przytyć, bo wyglądam jak tyczka. Szukałam pomocy w różnych źródłach, byłam u lekarza domowego, wyniki mam dobre, wykluczono jakąkolwiek chorobę.
Robiłam badania wątrobowe i mam podwyższoną bilirubinę 2,19 po zażyciu essentionale forte 1,7 i cały czas utrzymuje się na tym poziomie reszta badań jest w normie. Mam ciągłe objawy odbijania się i burczenia w brzuchu - obojętnie co zjem największe przy tłustych posiłkach. Moja babcia miała raka wątroby. Czy jestem w grupie ryzyka? Czy muszę stosować jakieś lekarstwa?
Przez jaki czas powinnam zażywać błonnik w przypadku występowania zaparć?
Szczególnie nocą nasila się swędzenie i pieczenie nóg. Pół roku musiałam stosować kurację zwalczającą gruźlicę. Czy to mogło spowodować tak znaczące wyniszczenia organizmu? W ulotce dołączonej do leków, które zażywałam była lista niepożądanych skutków ubocznych. Byłam u dermatologa, który kazał jej brać tabletki odbudowujące zniszczoną wątrobę i stosować maść robioną. Niestety po 2 tygodniach to nie przyniosło żadnych efektów. Muszę dodać, że objawy te pojawiły się w czasie zażywania tych leków. Skończyłam tą kurację, ale objawy nie ustąpiły. Jakiej choroby mogą być to objawy? Do jakiego lekarza ma się udać? Jakie powinnam zrobić badania? Muszę dodać, że mam także cukrzycę, której nie wykryto w szpitalu, lecz dzięki własnej nadgorliwości poprzez poproszenie lekarza rodzinnego o skierowanie na komplet badań. Jak mogę sobie pomóc? Co mam robić? Pytałam się innego lekarza, czy to może być od cukrzycy - odpowiedział, że tak i że jeśli będę brała tabletki, to powinno to ustąpić, ale to nic nie daje, bo nic nie ustępuje! To jest już nie do zniesienia! Ponad pół roku pieczenie nóg i swędzenie: łydki i stopy. Przebyte choroby to gruźlica, a od niedawna, a może i od dawna cukrzyca.
Od dłuższego czasu choruje na hipoglikemię, dwa razy straciłem przytomność z powodu nagłego spadku cukru. Jestem normalnej budowy ciała, chciałem przybrać trochę na masie ćwicząc na siłowni. Czy mogę przyjmować odżywki z kreatyną?
Sen wpływa na nasz wygląd i samopoczucie, ale także może mieć wpływ na rozwój tak groźnych chorób jak cukrzyca. Według amerykańskich uczonych z Uniwersytetu Medycznego w Chicago zakłócanie snu zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Ważna jest zarówno długość snu, jak i jego głębokość i to, czy sen jest zakłócany czynnikami z zewnątrz, czy nie.
Niekiedy obserwujesz u siebie różne dolegliwości, ale nie wiążesz ich z podwyższonym poziomem cukru. Zobacz, jakie objawy mogą zwiastować cukrzycę. Cierpisz na otyłość, wypadają ci włosy, masz zaburzenia widzenia i zmiany nastroju? To może być cukrzyca.
Cukrzyca niesie za sobą wiele ograniczeń. Chorzy często rezygnują m.in. z podróży i wakacje spędzają w domu. Nie ma jednak najmniejszego powodu, by tak było. Diabetyk również może podróżować. Sprawdź, jak zaplanować urlop, mając cukrzycę.