Patronaty

Karolina i Maciej Szaciłło, eksperci od zdrowego żywienia, postanowili zmierzyć się z problemami tarczycy holistycznie – zarówno przy pomocy ajurwedy, jak i współczesnej dietetyki. Efektem ich pracy jest książka "Zdrowa tarczyca. Twoja droga do równowagi hormonalnej". Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki.
W ciągu życia Polak – statystycznie – powinien zużyć ok. 550 tubek pasty i wykonać 20 mld ruchów szczoteczką, jeżeli używa manualnej, a także spędzić 75 godzin na wizytach kontrolnych u dentysty. Powinien także mieć świadomość, że jama ustna jest zwierciadłem ciała i nie brakuje naukowych dowodów, iż dobra kondycja zębów może uchronić przed cukrzycą czy zawałem. Przez najbliższy miesiąc będzie o tym przypominać kampania „Polska mówi aaa”, zapowiadająca Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca).
Organizm człowieka jest zaprogramowany na to, by przeżyć 120 lat. Dlaczego więc udaje się to tylko nielicznym? Okazuje się, że w największym stopniu zależy to od nas samych – od tego, w jaki sposób żyjemy. Psychodietetyk Mikołaj Choroszyński, bazując na najnowszych badaniach i własnym doświadczeniu, w książce "Dieta Mind. Sposób na długie życie" pokazuje, jak wiele możemy zdziałać sami, by przedłużyć swoje życie.
#KUPAPYTAŃ to pierwsze w Polsce pacjenckie badanie nt. wiedzy, dostępności i doświadczeń osób chorych na NChZJ w zakresie nowoczesnych terapii. Badanie zostało stworzone i realizowane przez „Łódzkich Zapaleńców” - Stowarzyszenie skupiające osoby z Nieswoistymi Chorobami Zapalnymi Jelit.
Już w marcu br. Warszawa stanie się europejską stolicą wymiany doświadczeń między najwybitniejszymi ekspertami w leczeniu chorób strukturalnych serca. W Hotelu Airport Okęcie w Warszawie w dniach 1-2 marca 2018 r. odbędzie się piąta edycja Konferencji Transcatheter Heart Team Poland (THT Poland). Konferencja  jest jednym z ważniejszych wydarzeń poświęconych problemom nowoczesnego przezcewnikowego leczenia chorób strukturalnych serca w naszym regionie Europy.
Od stycznia br. w sprzedaży dostępny jest nowy poradnik o uprawie i zastosowaniu ziół, np.: „Zioła w domu i ogrodzie” Michała Mazika. W książce uwzględniono prawie 80 najważniejszych roślin leczniczych podzielonych tematycznie.
Nie trzeba nadwyrężać portfela i szukać nieznanych produktów, aby „super się odżywiać”. Można sięgnąć po nasze polskie produkty, które mamy tuż pod ręką. Superfoods można bowiem zbierać w polskich lasach, wykopywać z grządek, hodować na parapecie, o czym można się przekonać dzięki książce „Super Żywność, czyli superfoods po polsku”, której autorką jest dietetyk Małgorzata Różańska. Poradnikzdrowie.pl jest patronem medialnym książki.
"Zdrowe jelita" to druga publikacja z serii Leczenie Odżywianiem dietetyczki oraz specjalistki od spraw żywienia Kimberly Tessmer. Zawiera ona wachlarz cennych informacji dotyczących sposobów na zachowanie równowagi mikrobiologicznej w jelitach i ustrzeżenie się przed niebezpiecznymi chorobami, między innymi: otyłością, alergią, astmą, zapaleniem stawów, chorobami autoimmunologicznymi, nowotworem jelita grubego czy cukrzycą.
Z powodu chorób układu sercowo-naczyniowych rocznie umiera 17,5 miliona osób. Brzmi przerażająco, prawda? W samej Polsce według Głównego Urzędu Statystycznego, co roku jest to około 175 tysięcy ludzi. Statystyki są alarmujące!
Jak czerpać prawdziwą przyjemność z pracy, jedzenia, seksu, zabawy, sportu, zakupów, a nawet gier liczbowych? Gdzie jest granica, za którą zaczyna się uzależnienie, a pasja staje się obsesją? Jednym słowem – jak mądrze korzystać z przyjemności, o tym w rozmowie psychoterapeuty Roberta Rutkowskiego i dziennikarki Ireny A. Stanisławskiej. Premiera książki „Pułapki przyjemności” już 18 października.
Jak czuć się i wyglądać młodziej, stracić na wadze i mieć więcej energii? Jak pozbyć się zmęczenia, uniknąć chorób i ograniczyć użycie leków? Po co nam 30 minut aktywności fizycznej dziennie? Przekonaj się sam i wypróbuj dietę roślinną przez 21 dni. Zmień swoje życie razem z Love Vegan!
Kasze to naturalne i nieprzetworzone ziarna, obfitujące w składniki odżywcze, pozbawione substancji dodatkowych. To główne źródło węglowodanów w naszej diecie. Właśnie ten makroskładnik powinien stanowić co najmniej połowę dobowej energetyczności diety. Kasze są źródłem wielu cennych witamin i minerałów. Duża  różnorodność  pozwala  na  ich  szerokie wykorzystani w diecie, w zależności od potrzeb i strategii żywieniowych. Jak przyrządzić dania z kaszy? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce "Kaszoterapia" autorstwa Anny Kowalczyk i Tomasz Antoniszyna.