Leczenie niepłodności

Choć nie ma nic bardziej naturalnego niż urodzenie dziecka, nie każdej kobiecie udaje się to bez problemu. Jest bardzo wiele czynników, które utrudniają zajście w ciążę. Zaburzenia hormonalne, wady anatomiczne, endometrioza - to najczęstsze przyczyny kobiecej niepłodności.
Niepłodność idiopatyczna to ten rodzaj niepłodności, którego lekarze wciąż nie rozumieją. Wszystkie badania starającej się o dziecko pary z niepłodnością idiopatyczną dają prawidłowe wyniki, a jednak nie może dojść do poczęcia. Dlaczego tak się dzieje? Istnieje kilka hipotez, a jedną z nich jest... blokada emocjonalna. Jak pokonać niepłodność idiopatyczną?
W leczeniu niepłodności nie można bagatelizować roli psychiki. Stres ma duży wpływ na to, czy kobieta może zajść w ciążę. Tak twierdzi Tatiana Ostaszewska-Mosak, psycholog przyjmujący w Europejskim Centrum Macierzyństwa InviMed. Z jakimi jeszcze problemami boryka się para, którą dotknęła niepłodność?
AneVivo to nowa metoda leczenia niepłodności. Ma być ona alternatywą dla tych, którzy nie chcą skorzystać z in vitro. Cały proces odbywa się bowiem w ciele matki, bez szalek i nakłuwania. Leczenie tego typu dostępne jest już m.in. w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, a niedługo będzie także w Polsce. Na czym dokładnie polega metoda AneVivo?
Brakuje wiarygodnych, recenzowanych publikacji naukowych na temat skuteczności naprotechnologii. Tymczasem o efektywności i bezpieczeństwie metody in vitro powstały setki tysięcy prac – mówi prof. dr hab. Krzysztof Łukaszuk, kierownik Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA.
Na niepłodność męską wpływają czynniki cywilizacyjne, choroby, styl życia. Coraz częściej to panowie są niepłodni, bo jakość nasienia jest gorsza. Jakie badania pozwalają ocenić męską płodność? Czym jest to spowodowane i jak się leczy męską niepłodność?
Wiedza Polaków na temat niepłodności i jej diagnozowania jest wciąż na niskim poziomie. Tymczasem to problem, z którym musi mierzyć się nawet co piąta para w Polsce. Profesjonalna diagnostyka i podjęcie właściwego leczenia znacznie zwiększają szansę na upragnione rodzicielstwo.
Zapłodnienie pozaustrojowe czyli in vitro to obecnie najbardziej skuteczny sposób leczenia niepłodności. Wskazaniami do in vitro są  m.in. nieodwracalne uszkodzenie jajowodów, endometrioza, niepłodność, oporność na stymulację jajeczkowania, brak efektów inseminacji domacicznej.
Plemniki atakują całą gromadą, ale tylko jeden dociera do celu. Najsilniejszy. W mililitrze spermy jest ich od 120 do 260 mln. Bez plemników nie byłoby nowego życia. Skąd się biorą plemniki i jaka jest ich rola w zapłodnieniu?
Endometrioza to schorzenie, w którym błona śluzowa macicy (z łac.endometrium) występuje w innych miejscach w organizmie. Na tę kobiecą chorobę cierpi milion Polek. Nawet co druga z nich jest z tego powodu niepłodna. Jak wyleczyć endometriozę?
Zwykle odpowiedzialnością za problemy z zajściem w ciążę obarcza się kobietę. Tymczasem dziś wiadomo, że kłopoty z płodnością dotyczą, i to w coraz większym stopniu, również mężczyzn! Poznaj przyczyny męskiej niepłodności.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza