Inne

Ciąża urojona nie bez powodu nazywana jest też ciążą histeryczną czy rzekomą. To poważne zaburzenie psychiczne wymagające leczenia. Jakie są przyczyny i objawy ciąży urojonej? Dlaczego niektóre kobiety są podatne na pojawienie się ciąży urojonej?
Autoagresja - nazywamy nią zarówno samookaleczenie się, jak i ciągłe kierowanie w swoim kierunku różnych oskarżeń. W przypadku tego problemu najistotniejsze jest jednak to, że pacjent kieruje agresję w stosunku co do samego siebie – z jakiego powodu ludzie - dzieci, nastolatki, dorośli sami sobie szkodzą? Przeczytaj, dlaczego zachowań autoagresywnych nie można bagatelizować i poznaj przyczyny oraz skutki autoagresji.
Wytrzeszcz oczu to wysunięcie gałek ocznych do przodu, czasem w górę lub w bok. U podłoża tego objawu może stać wiele przyczyn, a leczenie wytrzeszczu polega w pierwszej kolejności na precyzyjnej diagnozie. Jakie choroby powodują wytrzeszcz oczu? Czy wytrzeszcz może być niebezpieczny?
Kacheksja to stan ciężkiego wyniszczenia organizmu człowieka, obserwowany zazwyczaj u pacjentów w zaawansowanym stadium przewlekłej choroby, najczęściej nowotworowej. Jak rozpoznać kachesję? Jak przebiega leczenie, gdy organizm chorego jest wyniszczony?
Wierzbownica drobnokwiatowa to zioło, które ma liczne właściwości lecznicze, dlatego znalazło szerokie zastosowanie. Wierzbownica drobnokwiatowa to sprawdzony środek na trądzik, a także na łysienie. Badania naukowe wykazały, że herbata z wierzbownicy drobnokwiatowej sprawdzi się także przy dolegliwościach prostaty. Jednak mimo prozdrowotnego działania, może dawać skutki uboczne. Sprawdź, jakie właściwości ma wierzbownica drobnokwiatowa i co jest lepsze - tabletki czy napar z wierzbownicy.
Przepis na napój z kombuchy jest bardzo prosty, a do jego wykonania wystarczy zaledwie kilka składników, z których większość znajduje się w każdej kuchni. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ przygotowanie napoju na bazie grzybka herbacianego (japońskiego) wymaga trochę czasu. Sprawdź, jak zrobić napój z kombuchy i jak wyhodować kombuchę.
Plamki Fordyce'a to łagodne zmiany - małe, jasne, czasem żółtawe lub czerwone, plamki lub grudki, wielkości kilku milimetrów. Występują z reguły na prąciu, mosznie, wargach sromowych, a czasem także na twarzy: ustach, w jamie ustnej, na powiekach i sutkach. Jakie są przyczyny ich pojawienia się i jak przebiega leczenie?
Pluskwica groniasta łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, bóle menstruacyjne, ale przede wszystkim pomaga przy dolegliwościach związanych z menopauzą. Roślina pochodzi z Ameryki Północnej, a pierwsze jej prozdrowotne właściwości odkryli Indianie. Sprawdź, jaki jeszcze właściwości ma pluskwica groniasta i kto może po nią sięgać, a kto nie powinien jej stosować.
Marznące zimą stopy to zjawisko, które dotyczy prawie połowy populacji. Uczucie zimna i szczypania jest dokuczliwe zwłaszcza podczas spacerów, stania na przystanku autobusowym czy uprawiania sportów zimowych. Tymczasem wystarczy wypróbować kilka prostych domowych sposobów na zimne stopy, aby pozbyć się problemu na zawsze.
Olejek pichtowy, tłoczony z pędów jodły syberyjskiej, to naturalny produkt o działaniu antybakteryjnym, przeciwstarzeniowym i regenerującym skórę. Sprawdzi się w pielęgnacji cery trądzikowej, kuracjach przeciwzmarszczkowych oraz w pielęgnacji skóry głowy.
Dieta kapuściana jest bardzo prosta - jej podstawą jest zupa kapuściana, którą w dowolnej ilości jesz, kiedy chcesz. Zupa z kapusty nie zawiera soli ani tłuszczu, ale za to można do niej dodać wiele przypraw. Poznaj przepis na zupę z kapusty.
Jak dotlenić mózg? Jaka dieta będzie najlepsza na dotlenienie mózgu? Aby dotlenić mózg, konieczna jest dieta bogata w jeden ważny składnik odżywczy - żelazo. Jest ono niezbędne do wiązania i transportowania tlenu po organizmie. Bez tego pierwiastka komórki organizmu są narażone na niedotlenione, co jest szczególnie niebezpieczne dla komórek mózgowych. Sprawdź, jak wygląda dieta, która pozwoli dotlenić mózg.