Medycyna alternatywna

W niektórych wnętrzach czujesz się dobrze, bezpiecznie, inne wydają ci się nieprzyjazne. Chcesz, by w twoim domu panowała przyjazna atmosfera. Spróbuj przekształcić swoje mieszkanie w miejsce, z którego możesz czerpać energię, odnaleźć harmonię i poczucie bezpieczeństwa. Podpowiadamy, jak stworzyć zdrowy dom.
Masz za sobą stresujący dzień w pracy, ogarnia cię zmęczenie i nie możesz opanować rozdrażnienia? Popraw sobie humor kosmetykiem o odpowiednim zapachu. Dzięki takiej aromaterapii od razu poczujesz się lepiej. I wyładniejesz!!!
Zmiany pogody wpływają na samopoczucie co trzeciej osoby w istotny sposób. Gdy zmienia się ciśnienie atmosferyczne, osoby cierpiące na meteoropatię odczuwają bóle i zawroty głowy, dygotanie serca, nadwrażliwość. A na kilka dni przed deszczem skarżą się na bóle stawów.
Bańki stosowały nasze babcie, by „wyciągnąć z ciała chorobę”. Terapia próżniowa, czyli stawianie baniek, to świetny sposób leczenia przeziębienia, a także mobilizacji układu odpornościowego do walki z infekcją.
Metody leczenia dotykiem to akupunktura, akupresura i refleksoterapia. Pobudzanie odpowiednich punktów na ciele odblokowuje przepływ energii i przywraca fizyczną równowagę organizmu.
Leczenie ziołami i żywnością stanowi podstawę chińskiej medycyny. Ziołolecznictwo Wschodu ma o wiele silniejsze działanie niż znane w Europie metody wykorzystywania ziół w medycynie. W jaki sposób możemy korzystać z tej prastarej wiedzy?
Według tradycyjnej medycyny chińskiej warunkiem zachowania zdrowia jest równowaga między yin i yang – siłami, które rządzą światem. Osiągnąć ją można, lecząc człowieka holistycznie.
Akupresura pochodzi z Chin. Ma licznych zwolenników, również w Europie, którzy twierdzą, że jest równie skuteczna jak tabletki przeciwbólowe. To metoda łagodzenia dolegliwości polegająca na ucisku określonych punktów na ciele.
Wschodnie sztuki medytacji - qi gong, tai chi, joga - uwolnią w twoim organizmie procesy samouzdrawiania. Regularne, codzienne treningi bez ryzyka kontuzji doprowadzą cię do równowagi fizycznej i psychicznej.
Nasze ciało to niezwykła struktura, która – nawet jeśli chorujemy – nosi w sobie pamięć prawidłowego funkcjonowania. Przy pomocy terapii czaszkowo-krzyżowej możemy ją przywołać i obudzić uśpione mechanizmy samoleczenia.
Pszczelarstwo to hobby i styl życia. Trzeba dobrze znać obyczaje i potrzeby pszczół. Czasem dać się użądlić, czasem posłuchać ich śpiewu. Pszczelarz musi je naprawdę kochać, by dobrze się nimi opiekować. Pszczoły odwdzięczą się za tę miłość, oddając mu swój największy skarb - plaster miodu.
Każda zmiana w kręgosłupie ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Lecząc skrzywienia bądź zwyrodnienia kręgosłupa, można zlikwidować ból oka lub głowy, alergie, a nawet przywrócić sparaliżowanemu władzę w nogach. Właśnie tym zajmuje się jedna z dziedzin kręgarstwa – chiropraktyka.