Emocje

Oto paradoks! Na koncie zgromadziłaś już doświadczenie życiowe, niejednokrotnie pozycję zawodową popartą dobrymi dochodami, jesteś świadoma swoich mocnych i słabych stron, wiesz jak być atrakcyjną kobietą, towarzyszką życia i kochanką.
Chory przewlekle musi zaakceptować swoją chorobę i nauczyć się z nią żyć. Ważny jest też komfort życia. Jak zapewnić choremu przewlekle komfortowe życie. Co robić, by choroba nie zdominowała życia chorego? Od czego to zależy?
Aromaty kwiatów, owoców, ziół i przypraw nie dość że sprawiają przyjemność, to jeszcze mogą zdopingować do działania i dodać energii. Sprawdź, jak działają poszczególne zapachy i jak je wykorzystać w ciągu dnia do poprawy nastroju.
Miłość nie tylko zmienia świat na lepsze, ale także chroni przed chorobami! Osoby doświadczające miłości mają lepszą odporność, zdrowsze serce i żyją dłużej. Dotyk kochającej osoby może działać leczniczo. Warto dbać o udane, harmonijne związki z ludźmi.
Ciało jest jak mapa – jeśli umiesz na nie odpowiednio spojrzeć, wiele się dowiesz o osobowości i psychice człowieka. Emocje, pragnienia, kompleksy odciskają bowiem piętno w naszym sposobie poruszania się i wyglądzie. Poprzez ciało można też leczyć emocjonalne cierpienie.
Rozmowa z osobą, która właśnie przeżyła tragedię, jest trudna. Chcesz pomóc, przynieść ulgę, ale nie wiesz, jak to zrobić?
Psycholodzy twierdzą, że przeżycie katastrofy, a powódź jest katastrofą, to obok wojny źródło największych urazów psychicznych. Wielu powodzian straciło cały dorobek swego życia. Wielu ledwo uszło z życiem. To, przez co przeszli, musiało się odbić na ich psychice. Jedni jakoś sobie jednak radzą bez pomocy specjalistów, innym taka pomoc jest potrzebna.
Śmierć trafia każdego, najbliższych również. Przeżywanie żałoby to bardzo indywidualna sprawa. Są jednak pewne dość charakterystyczne mechanizmy reagowania na nagły wstrząs psychiczny po wiadomości o niespodziewanej śmierci kogoś bliskiego. I to bez względu na to, czy zdarzenie dotyczy jednej, czy wielu osób, czy odnosi się do zdarzenia kameralnego, czy też zbiorowego. Jak dobrze przeżyć śmierć bliskiej osoby i odzyskać sens życia?
Przeżycia związane ze śmiercią bliskiej osoby są tak bolesne, że musi minąć dużo czasu, by można było wrócić do normalności. Ci, których to zdarzenie najboleśniej zraniło, potrzebują sporo uwagi i troski – nawet jeśli twierdzą, że ze wszystkim sobie doskonale poradzą. Często potrzebna jest pomoc kogoś z zewnątrz, kogo ta żałoba bezpośrednio nie dotyczy, np. członka dalszej rodziny, znajomych czy przyjaciół.
Menopauza, czyli ustanie miesiączki, powoduje frustrację i przypomina o płynącym nieubłaganie czasie. Przekwitanie to nie tylko powód do zmartwień, to też początek nowego etapu...
Od paru lat obserwuję, jak moje koleżanki oscylują między pragnieniem urodzenia potomka a koniecznością utrzymania się na rynku pracy. Wbrew pozorom, problem nie jest nowy.
Umiejętność naturalnego i szczerego okazywania emocji jest niezbędna dla naszego zdrowia psychicznego. To jak wzajemne obdarzanie się światłem. Gdy wiemy, że jesteśmy kochani, kochamy jeszcze mocniej. Czasem jednak mamy problemy z wyrażaniem uczuć. Z pomocą przychodzą nam święta: Walentynki, imieniny, urodziny.